Naturalna sesja noworodkowa

naturalna sesja noworodkowa poznań

Naturalna sesja noworodkowa zwyczajowo kojarzona jest z dwoma typami fotografii noworodkowych. Pierwszy wariant to taki, gdzie noworodek jest w zasadzie nagi i występuje w objęciach rodzica lub rodziców czy rodzeństwa. Takie zdjęcia noworodkowe są zazwyczaj bardzo intymne i przedstawiają kruchość i niewinność nowonarodzonego dziecka. Naturalna sesja noworodkowa jest również oszczędna w środkach, więc całe skupienie ogniskuje się na noworodku i danej pozie z rodzicem. W takim wypadku nie używa się akcesoriów i wybranych stylizacji, które występują w klasycznych sesjach noworodkowych z rodzicami. 

Naturalna sesja noworodkowa

Poniżej przedstawiam wybrane prace, które można nazwać naturalnymi w wyrazie, gdzie noworodek jest naguśki w towarzystwie rodzica. Przyznam, że zazwyczaj tworzę tego typu zdjęcia w czerni i bieli, bowiem stają się wówczas jeszcze bardziej osobiste i wyjątkowe, ale oczywiście wybór kolorystyki należy do rodziców (ale zazwyczaj też decydują się na wersje czarno-białe). 

Opcja alternatywna

Naturalna sesja noworodkowa może jednak również oznaczać wykonanie sesji w rodzinnym domu. Przyznam, że ten wariant pojawia się zdecydowanie rzadziej. Po pierwsze dlatego, że oprócz takich zdjęć rodzice chcą też i innych – w stylizacjach i na konkretnych tłach. W warunkach domowych rozłożenie tła jest często trudne, a i nie jestem w stanie zabrać wszystkich ubranek czy akcesoriów jak beanbag na sesję wyjazdową. Kontrolowane warunki studia fotograficznego pozwalają też lepiej zarządzać światłem i uzyskać lepszą bazę do późniejszej obróbki. Poniżej prezentuję kilka wybranych fotografii z takiego podejścia do tematu. Oczywiście tego typu naturalna sesja noworodkowa nie musi koniecznie odbywać się w domu. Studio ma doskonałe warunki, by taki klimat odtworzyć i przekazać jego ciepło na fotografiach. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s