Sesja biznesowa Poznań – zadbaj o swój wizerunek!

sesja biznesowa poznań kobieca

Czasy sprzyjają zmianie pracy, więc wielu z Was myśli nad odświeżeniem swojego CV oraz profilów na społecznościowych portalach biznesowych – np. LinkedInie czy Goldenline. Jeszcze dekadę temu, być może zdjęcie w stylizacji “legitymacyjnej” uszłoby na sucho, ale umówmy się… dzisiaj nie ma takiej możliwości, by aspirować o stanowisko specjalistyczne ze zdjęciem, które wyraża… w zasadzie nic szczególnego. Sesja biznesowa to świetny sposób, by pokazać że traktujemy swój wizerunek poważnie, a dzięki odpowiedniej stylizacji możemy komunikować od razu pewne cechy charakteru – np. solidność, lojalność czy spokój. Jeżeli szukasz fotografa do sesji biznesowej na terenie Poznania i okolic, to już teraz zapraszam Cię do przeanalizowania mojej oferty, a jeżeli jeszcze masz wątpliwości – przejdźmy do dalszej części tekstu! 🙂

Zdjęcia biznesowe Poznań – dlaczego warto?

Z reguły moje studio odwiedzają specjaliści, jak i kadra kierownicza. Powodowani są oni chęcią zmiany pracy albo odświeżenia swojego wizerunku, a wówczas staramy się prezentować możliwie profesjonalnie czym wzmacniamy swoją pozycję negocjacyjną. Zdjęcie jest jednym z filarów naszego resume oraz profilu biznesowego i jednocześnie jedynym istotnym elementem graficznym. Ludzie w kilka sekund oceniają nas po wyglądzie i chcąc nie chcąc, szukając pracy musimy to wziąć pod uwagę. 

Sesja biznesowa – pokaż kim jesteś! 

Sesja biznesowa powierzchownie, ale jednak zarysowuje cechy charakteru, które pracodawca może uznać za wartościowe. I tak – białe tło i delikatne pastelowe kolory zdecydowanie lepiej oddadzą koncyliacyjny i ugodowy charakter, niż np miedziane tło połączone z czarną marynarką czy jaskrawymi detalami garderoby. To zresztą fascynujące jak na przestrzeni lat zmieniają się też preferowane kolory w tego typu sesjach. Niegdyś bardzo popularne u mężczyzn były granatowe marynarki, błękitne koszule i białe tło. Błękitna koszula to zresztą odzieżowy must każdego polityka bowiem ponoć jak żadna inna komunikuje stabilność i spokój. Obecnie jednak coraz częściej mężczyźni na sesjach biznesowych preferują ciemne i niekoniecznie jednolite tła, i wybierają ciemniejsze koszule, golfy. Coraz częściej zdarzają się też ciekawe akcenty – jak czerwone czy niebieskie przeszycia marynarek. 

sesja biznesowa poznań ciemne tło

U kobiet natomiast nadal króluje klasyka – biała koszula i ciemna marynarka, chociaż i tu coraz częściej pojawiają się ciekawsze stylizacje. I bardzo dobrze! 

Dobre zdjęcie biznesowe i nieco inna stylizacja może przykuć uwagę i sprawić, że zainteresujemy szefa czy rekrutera. Otoczenie biznesowe też spojrzy na nas bardziej zainteresowanym okiem. 

Sesje biznesowe – czy warto mieć atrybut/akcesoria? 

Nie jest przypadkiem, że politycy czy naukowcy zazwyczaj występują w telewizji czy na zdjęciach z tłem w postaci regału z książkami. Odbiorca od razu czuje – niezależnie od tego czy to prawda czy nie, że ma do czynienia z osobą oczytaną i pełną wiedzy. 

Po sesji biznesowej trudno jednak oczekiwać tła z książkami czy dziełami Rembrandta. Można jednak przemyśleć czy nie warto “dopstrykać” jednego czy dwóch zdjęć z jakimś atrybutem w ręce. Marketingowiec, grafik komputerowy czy osoba dużo czasu zawodowego spędzająca w Internecie może pokusić się np o trzymanie laptopa. Jeżeli chcemy pokazać jakąś pasję, również możemy sięgnąć po książkę, narty czy kask motocyklowy. Oczywiście – w zdecydowanej większości przypadków wykorzystujemy w komunikacji biznesowej klasyczne zdjęcie, ale czasami zdarzają się przypadki kiedy możemy pozwolić sobie na więcej. Na stronach internetowych czy w stopkach mailowych coraz częściej można znaleźć zabawne stylizacje albo pokazywanie siebie w dwóch odsłonach – jedna to klasyczna sylwetka z założonymi rękami, a druga to mniej lub bardziej szalone zdjęcie, które ukazuje daną pasję czy hobby. 

sesja biznesowa poznań

Uważam, że to bardzo dobry sposób, by automatycznie powiedzieć coś o sobie, rozluźnić trochę atmosferę i dać też szansę na zwyczajne zagadanie. 🙂 

Sesje pracowników i firm Poznań

Otrzymuję też coraz więcej zleceń na wykonanie sesji biznesowych wszystkich pracowników z danej firmy. Coraz więcej przedsiębiorstw zauważa, że odbiorcy stron internetowych czy materiałów reklamowych pozytywniej reagują na ludzi niż grafiki czy slogany reklamowe. Ukazanie całego zespołu w sposób spójny, a zarazem charakterystyczny dla danej firmy (np konkretne kolor koszulek czy tła), uwiarygodnia przekaz i zbliża do skorzystania z usług czy produktów firmy.

Jeżeli chcesz skorzystać z oferty na sesje biznesowe Poznań, wówczas zapraszam Cię do zajrzenia do mojej strony ofertowej na sesje biznesowe i kontaktu! 🙂

sesja wizerunkowa poznań

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s