Komunijna sesja zdjęciowa w Poznaniu i okolicach

sesja komunia poznań

Komunia to świetna okazja, by wykonać sesję fotograficzną! Nie dość bowiem, że sama uroczystość ma podniosły charakter i jest w zasadzie pierwszym poważnym wydarzeniem w “świadomym” życiu młodego człowieka, to dodatkowo… jest wtedy maj! 

I teraz pewnie myślisz – no eeeee tak maj… i co z tego? 

Dla każdego maturzysty maj to oczywiście kwitnące kasztany i podobnie jest dla każdej fotografki! Maj to dla nas eksplozja kolorów. Wszystko wspaniale rozkwita i nasyca się zielenią, którą możemy cudownie aranżować komunijne zdjęcia. Te, zwyczajowo zatem, wykonuje się w plenerze (ale nie tylko) i nie potrzeba tutaj wielu zabiegów, by były świetną pamiątką.

Wszyscy goście i najbliżsi są elegancko ubrani, a główna bohaterka czy bohater wydarzenia noszą wyjątkowy biały strój lub albę co od razu komunikuje tematykę zdjęcia – wywołane zdjęcia komunijne to jedne z nielicznych, które będąc oglądanymi nie pozostawiają nam wątpliwości o jaką okazję chodziło. Sesję oczywiście możemy wykonać w dniu Komunii w plenerze lub innego dnia na spokojnie, wtedy mamy wybór czy sesja ma się odbyć plenerowo czy studyjnie.

Fotografia komunijna w Poznaniu – gdzie wykonujemy?

Nie ma co ukrywać, że komunijne plenery fotograficzne zazwyczaj wykonuję w parkach, które są bliskie kościołowi, w którym odbywa się komunijna uroczystość lub obok restauracji, gdzie odbywa się impreza. Zazwyczaj, oprócz samej uroczystości, wykonuje się kilka lub kilkanaście zdjęć plenerowych z członkami rodziny, więc nie istnieje duża potrzeba wyszukiwania niesamowitych i kreatywnych miejscówek.

Wcześniej wspomniana, “majowa” zieleń” potrafi zrobić naprawdę świetny klimat nawet w parku osiedlowym. W Poznaniu zresztą każde osiedle ma obok park, więc nie ma problemu z wykonaniem tego typu sesji komunijnej. Zdjęcia komunijne w Przeźmierowie wykonuję zazwyczaj w naszym parku, który obfituje w mnóstwo ciekawej małej architektury ogrodowej.

W Kiekrzu wykonujemy zdjęcia nad jeziorem, podobnie jak np. w Lusowie. Zawsze znajdzie się coś ciekawego! 🙂 Jeśli na plener komunijny umawiamy się innego dnia niż dzień uroczystości, mamy większy wybór co do miejsca zdjęć, które wybieramy wspólnie.

Zdjęcia komunijne Poznań – ile kosztuje wykonanie sesji zdjęciowej?

Cena wykonania zdjęcia komunijnych w Poznaniu zależy od liczby ujęć i tego, jak dużo czasu poświęcamy na sesję. Jeśli chodzi reportaż z uroczystości rodzinnej plus plener  zazwyczaj zamykam się w 2- 3 godzin. Pierwsza część to naturalnie uroczystość, kiedy towarzyszymy bohaterom w trakcie spotkania rodzinnego, a druga to kilka/kilkanaście zdjęć plenerowych.

Koszt wykonania takiej sesji  w moim przypadku to od 450-800 złotych (wycena indywidualna). Natomiast sam plener lub sesja studyjna z okazji Komunii Świętej to koszt od 300 do 450 zł w zależności od wybranego pakietu.

zdjęcie komunijne poznań

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s